poslední vydaná kniha

Petr Eisner

Rok ohně

Skvělý román z předválečného Německa...

OBJEDNAT
OBJEDNAT e-knihu

226,- kniha Petr Eisner - Rok ohně

doporučujeme

banner Autorské weby
banner Knihovnice.cz

o-nakladatelstvi

Nakladatelství Knihovnice.cz

Myšlenka na založení nakladatelství při literárním serveru Knihovnice.cz se zrodila ke konci roku 2008.

Od té doby se začalo pracovat na nutných přípravách a hlavně s hledáním autorů, kterým by naše nakladatelství vydávalo knihy. Představa byla - zaměřit se na české autory. Po přibližně roce byla představena naše první kniha, a to hned ve dvou provedeních... V listopadu téhož roku vyšla i druhá kniha.

Budeme rádi, pokud nám zašlete Vaše nápady, připomínky nebo i rukopisy.

nakladatelstvi@knihovnice.cz

Pro ty, kdo radši využívají služeb běžné pošty, přikládáme i naši kontaktní adresu...

Radek Červený - Knihovnice.cz
V Cihelně 398
103 00 Praha 10

Autoři

Boehmová, Tereza

Tereza Boehmová, nar. 1976, je publicistka a autorka knihy Matka z cukru a oceli (2009) s ilustracemi známého kreslíře Štěpána Mareše a předmluvou spisovatelky Ivy Pekárkové, a knihy Zajíček Zlobílek, hluchý drak, natahovací Mařenka a jiné pohádkové příběhy (2010). Z druhé knížky si ČT vybrala tři pohádky do pořadu Malovaná čítanka a odvysílala je na stanici Déčko.
Tereza Boehmová vystudovala žurnalistiku a masovou komunikaci na FSV UK, chvíli žila v Seattlu (USA), v Praze pak pusobila v MF DNES jako editorka rubriky Názory. Od roku 2007 do května 2017 pracovala pro iDNES.cz jako administrátorka blogu. Píše články a fejetony pro blog sme.sk a do různých časopisů, nejčastěji do Reflexu. Má 2 dcery Annu a Emmu, které ilustrovaly tuto knížku.

Pačutová, Iveta

www.vykupitel-dusi.cz

Ukázku z knihy Vykupitel duší si můžete přečíst zde.

Iveta Pačutová (*1961) je novou tváří na poli současné slovenské literatury. Sama považuje knihy za nedílnou součást svého života. Kromě toho je profesionální konzultantkou v oblasti lidských zdrojů a ráda poznává nové země a lidi. Už od dětství žije v prostředí, kde kultura a umění byly součástí rodinného života. Její otec je vynikající malíř, a tak s dětstvím má spojenou i vůni olejových barev. Výtvarné nadání zdědila tak trochu i ona samotná, jak o tom svědčí její vlastní drobné výtvarné práce. Před několika lety se k tomu přidala touha poznat onen chvějivý pocit na duši, když vytváříte fiktivní a zcela nové lidské osudy. Výsledkem je okouzlující příběh Vykupitel duší, který se stal v loňském roce jedním z nejúspěšnějších slovenských titulů na domácím knižním trhu. Českému čtenáři tuto autorku s radostí představuje nakladatelství Knihovnice.cz.

Na literárním serveru Knihovnice.cz najdete rozhovor s Ivetou Pačutovou.

Eisner, Petr

knihy.petreisner.cz

Ukázku z knihy Rok ohně si můžete přečíst zde.
Ukázku z knihy Milující sestra si můžete přečíst zde.

Petr Eisner (*1976) vystudoval sociální pedagogiku a teologii, a v současnosti se profesně věnuje práci s lidmi s postižením a vzdělávání pracovníků v sociálních službách. Aktuálně žije a tvoří v západních Čechách.

V roce 1998 získal za svou poezii ocenění kulturního festivalu Ortenova Kutná Hora. O tři roky později mu vyšla první básnická sbírka Jogging a skleróza. Velkého ohlasu kritiků a čtenářů se dočkaly taktéž jeho první dva romány Rychlé lodě do pekel a Obranný reflex (oba tituly Jota, 2008).

Úspěch zaznamenaly též jeho divadelní hry, zejména pak Milující sestra z roku 2002, která byla o sedm let později zpracována do knižní podoby a stala se třetím autorovým úspěšným beletrickým titulem (Knihovnice.cz, 2009). Bravurně napsaný příběh ze zlatých časů jazzu na americkém Jihu, je nesmírně působivým psychothrillerem o podivných sesterských vztazích a vůbec reáliích tehdejšího „černo-bílého“ amerického života.

Přestože se příběhy Eisnerových knih odehrávají na různých místech a v různých dobách, všechny je spojuje nejen atraktivní myšlenka a dechberoucí příběh, ale hlavně silná atmosféra a uvěřitelná logika děje.

Na literárním serveru Knihovnice.cz najdete rozhovory s Petrem Eisnerem (Rozhovor s osobností - Petr Eisner a Petr Eisner... po 5 letech).

Pachman, Richard

www.pachman.cz

Ukázku z knihy Tylda si můžete přečíst zde.
Ukázku z knihy Kdokoliv si můžete přečíst zde.
Ukázku z knihy Notre dame si můžete přečíst zde.
Ukázku z knihy Útes si můžete přečíst zde.
Ukázku z knihy Jak chutná život si můžete přečíst zde.

Richard Pachman, v médiích někdy přezdívaný "Český Vangelis" je spisovatel, malíř, zpěvák a skladatel, který vystupuje ve svých sólových koncertních programech, v programech s hosty, jako jsou moderátoři Kamila Moučková, Karel Voříšek, houslista Jaroslav Svěcený, belgický mistr Francois Glorieux, zpěvačka a herečka Dita Hořínková a operní zpěvačka a moderátorka Martina Kociánová. Kombinuje ve své tvorbě skladby zpívané, orchestrální, muzikálové i skladby s historickým nádechem a skladby středověké. Od roku 1993 vydal 30 CD a 4 DVD, koncertoval v USA, v Izraeli, v Rakousku, Německu, Holandsku, Lucembursku, Rusku, Francii a Belgii. V Praze jsou velmi známé jeho koncerty na Křižíkově fontáně na Výstavišti. Jeho adventní koncerty mají v mnoha městech dlouholetou tradici. Je autorem několika muzikálů, jeho scénické oratorium Mistr Jan Hus bylo oceněno v roce 2006 cenou Nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových, album MISSA bylo oceněno jako nejvýznačnější počin roku 2009 na poli současné vážné hudby, je často hostem koncertů významného belgického skladatele, dirigenta a klavíristy Francoise Glorieuxe.

Pravidelně vystavuje své olejomalby v galeriích v ČR, na Slovensku Belgii a Holandsku.

Je autorem autobiografických knih Jak chutná bolest, Jak chutná život a historicko-romanticko-filosofického románu Útes, jeho pokračování Notre dame a knihy o stalkingu s autobiografickými prvky Kdokoliv.

Svou poslední knihu Tylda, román z 2. světové války založený na skutečném příběhu, napsal společně se svým otcem Františkem Pachmanem, se kterým spolupracoval i na předcházejících knihách.